Committees

Membership
Become a Member ⟶
Audit Committee

Chairman – Glen Peterson, California

Andy Belanger, Nevada

Gawain Snow, Utah

Keith Lee, New Mexico

Keith Burron, Wyoming

Budget Committee

Chairman – Al Harris, Wyoming

John Powell, California

Dave Roberts, Arizona

Jay Burnham, New Mexico

Jim Broderick, Colorado

Exhibits Committee

Chairman – Greg Gould, Nevada

Christine Finlinson, Utah

Kevin Bergschneider, Colorado

Housing & Arrangements Committee

Chairman – Andy Belanger, Nevada

Aaron Chavez, New Mexico

Membership Committee

Chairman – Jim Broderick, Colorado

Jacqueline Allcorn, New Mexico

Nominations Committee

Chairman – Dave Roberts, Arizona

Alan Harris, Wyoming

Andy Belanger, Nevada

Charles Blassingame, New Mexico

Stanley Cazier, Colorado

Program Committee

Co-Chair – Christine Finlinson, Utah

Co-Chair – Bart Leeflang, Utah

Aaron Chavez, New Mexico

Bart Fisher, California

Jordan Bunker, Nevada

Doug Bonamici, Ten Tribes Partnership

Doug Echols, New Mexico

Edalin Koziol, Colorado

Crystal Tulley-Cordova, Ten Tribes Partnership

Colby Pellegrino, Nevada

Jeanine Jones, California

Jim Broderick, Colorado

Debbie Vanoy, Utah

Taylor Hawes, Colorado

John Entsminger, Nevada

Daryl Vigil, Ten Tribes Partnership

Keith Burron, Wyoming

Mitch Basefsky, Arizona

Mitch Bishop, Nevada

Public Affairs Committee

Chairman – Crystal Thompson, Arizona

Patti Aaron, Bureau of Reclamation

Becki Bryant, Bureau of Reclamation

Bob Muir, California

Bruce Hallin, Arizona

Jeff Stahla, Colorado

Karry Rathje, Utah

Robert Kirk, Ten Tribes Partnership

Scott Huntley, Nevada

Teresa Brevik, New Mexico

Bryan Seppie, Wyoming

Resolutions Committee

Chairman – Wade Noble, Arizona

Aaron Chavez, New Mexico

Bridget Schwartz-Manock, Arizona

Gary Hathorn, New Mexico

Grant Smedley, Arizona

Jared Hansen, Utah

Jeff Gray, Arizona

Jessica Newland, Arizona

Jim T. Dunlap, New Mexico

Joanne Curry, Ten Tribes Partnership

John Morris, California

Nathan Bracken, Utah

Laura Lamdin, California

Keith Burron, Wyoming

Lee Miller, Colorado

Meghan Scott, Arizona

Morgan Drake, Utah

Rosa Long, Ten Tribes Partnership

Sandra Fabritz, Arizona

Lisa Yellow Eagle, Ten Tribes Partnership

Liz Taylor, New Mexico

Steven Anderson, Nevada

Tom Maher, Nevada

Zach Renstrom, Utah